65 felett a boltban – és a fejekben
Soha nem látott lehetőséget kaptak a 65 év felettiek. Kijelölt – csak a számukra fenntartott – idősávban mehetnek vásárolni. Nincsenek fenntartó tényezők, viháncoló gyerekek, „csitri 50-esek” nem gátolják őket a szabad mozgásukban. De!!!
Az más kérdés, hogy fizikailag milyen módon közelíthetik meg a „KÖZÉRT” – már ha valaki még ismeri ezt a szót. A lakást ugyanis nem ajánlott elhagyni, de a boltban 9-12-ig benn tartózkodhatnak. Magyarul egy rendelet hivatalosan is bevezette a „hopponálás” (Harry Potter nyomán) intézményét. A dicső paragrafus alkotó ugyanis nem vette figyelembe „szüleink” utazási és vásárlási szokásait! Kérdem én: Hát nem tudják, hogy „szépanyáink-apáink” mindig reggel mennek a „bóóóóót”-ba? A csúcsforgalom idején a kisiskolásokkal vívnak az első felszállás jogáért. A fizika „első számú törvénye”, hogy a 7-es busz eleje hamarabb ér a piacra, mint a hátulja!!! Most, az iskolaszünet idején pont ki lehetett volna használni azt a helyzetet, hogy az idősek is élhessenek az első vásárlás jogával. (Ha már egyesek az első éjszakai bevetésről lekéstek annak idején.)
Jómagam szobafogságra ítélve (nincs baj, csak nekem kell főzni az ebédet) olvasom a „jelentéseket” az ország városaiból, hogy szombat délelőtt is ellepték a „nagyik” a kereskedelmi láncokat. Pedig ha valakik, akkor ők aztán képben vannak az M1-en fertályóránként hangoztatott jelszavakkal. Olyannyira, hogy még az RTL híradóban is arról nyilatkozott egy néni, hogy hallotta mit sugárzott a királyi médium. (Akkor miért nem tetszik otthon maradni „ba … meg” kérem szépen….?)
Abban a „szerencsés” helyzetben vagyok, hogy közvetlen közelről látom egyes bolti dolgozók munkáját, sőt még este is hallgathatom az „élménybeszámolókat”. Könyörgöm, az üzletvezetőknek az lenne a dolga, hogy a bejárati ajtónál osztályozza a vevőket mint a sürgősségi felvételin? Mégis mi alapján ítélje meg, hogy ki hány éves? A hajszínéről vagy a görbe botjáról kellene megállapítania, hogy a „kedves vevő” milyen korú? A személyijét ugyanis nem kérheti el. Egy jó főnöknek persze nem „alja” munka a „bengedősdi”, mert ki másra bízná. A pénztáros gyűjtse a bevételt, az eladók töltsék a polcokat. De a vezetőnek meg lehetne egy kis ideje a műszakok szervezésére, a rendelésekre, meg a papírok rendszerezésére. (Nem a WC-papírra, mert az fogytán…)
A középkorban az ajtónálló pozíció bizalmi állás volt. Nos, ezt a mai korunk „toka-tarkó huszárai” ugyancsak lezüllesztették. Nem marad más, mint hogy az ember vállalja a korát. És ha már majdnem fél napot hagytak neki a vásárlásra, ennyi időérzéke legyen már, hogy betartja!
A rendőröknek kiemelten felhívják a figyelmüket, hogy legyenek lojálisak az állampolgárokkal. A boltosnak ez alap. Hiszen a rendőrrel az ember ritkábban keresi a kapcsolatot – még jó értelemben is – de a boltosnak érdeke, hogy holnap is nála vegyék meg a tejet-kenyeret.
Szóljon most a taps és a „lájk” a kereskedelmi dolgozóknak! MUNKÁT kapnak és KENYERET adnak. Hajrá!
Jumbóka és a #Fejszelep, a #BloggerKépző ajánlásával
Kép: a Pixabay segítségével