A hír szent, a vélemény szabad(on szárnyaló)

(lépcső)Házon kívül

Bolondok adója – avagy a szerencsemalac megpatkolva

Naná, hogy valami könnyedségre vágyunk az év utolsó napján. De akkor az újévi jókívánságokat nem is gondoljuk komolyan? Legalábbis olyan szimbólumokkal hozzuk összefüggésbe ezeket, amelyekkel nem a saját tetteinkben, hanem a szerencsében bízunk. Az év végi ünnepség-sorozatot valaki nagyon ügyesen…

Tovább olvasom

A bűvös virág (is) a karácsony szimbóluma

Két dolog miatt osztják meg az emberek a neten a fájukat. Egyik, hogy képletesen együtt lehetnek a nem is feltétlenül távol levő szeretteikkel. A másik a polgárpukkasztás, hogy nekem ilyen van! Az idén ezek a határok elmosódnak. Ha a karácsony az egyik legbensőségesebb ünnep, miért van szükség…

Tovább olvasom

Nyugalmat elhunyt szeretteinknek! – a neten is

A közösségi média világában általánossá vált a mindenkit egy csokorba foglaló köszöntés. (Ennek összes előnyével és hátrányával.) A lustaságot pl. elég nehéz bármelyikbe is besorolni. A negatívumok között viszont van egy nagyon érzékeny pont. Talán nem késő még a szenteste előtt egy nappal – az…

Tovább olvasom

Oltóanyag karácsonyra – ugyanannyiért!

Mindenki hangoztatja, hogy a karácsony nem a pénzről szól! – pedig dehogynem. Ha nem is közvetlenül, de nem kell hosszas beszélgetésekbe elegyedni, hogy elő ne kerülnének az anyagiak. Sokféle bejelentést vártak az emberek karácsony előtt. A 13. havi fizetéstől kezdve a kijárási korlátozások…

Tovább olvasom

A gyülekezet hite, kontra saját meggyőződés

Minden hitvallás saját magaddal kezdődik. Hiszel e magadban, az elképzeléseidet meg tudod e valósítani? Ne mástól várd a csodát, ha magadban sem bízol! Hogyan tudnád elhinni a mások által elmondottakat, ha abban sem hiszel, amit Te magad csinálsz? Most sem váltam egy modern kori Coelho-vá, még…

Tovább olvasom

Nem egészen klasszikus advent Szegeden

Van egy állat, egy „hagyományos”, ami az egész ünnepkört meghatározza. A rénszarvas egy olyan mítosszá vált, amit még az energiaital „anti-reklám”-ja sem tudott háttérbe szorítani. Különös jelentősége van idén a „szegedi szarvasnak”. Még akkor is, ha a jelző egy kicsit elcsépeltnek tűnik. Talán…

Tovább olvasom

Kreativitás a mindennapokban

Az emberek annyiféle szakmát űznek, olyan sokféle tevékenységet végeznek, hogy sokszor már azt sem tudják, hogy ez most éppen a munkájuk, vagy már maga a kikapcsolódás. Bár inkább az a szerencsésebb helyzet, ha valakinél a kettő találkozik. Sokan nem láthatják közvetlenül a szeretteiket idén…

Tovább olvasom

Szeretettel a csizma körül – virtuálisan

Lassan megérkezik a „piros pozsgás pókhasú, púposra pakolt puttonnyal”, és az ajándékozási időszak első fejezeteként – elvileg – összegyűlik a család. Most azonban olyanok kerültek a legtávolabb egymástól, akik a legfontosabbak. Őket az élet a „legszigorúbban” rendelte (volna) egymás mellé. Az…

Tovább olvasom

A brüsszeli advent másik arca

2018. decemberében enyhe volt a tél Brüsszelben. Egy lelkes baráti társaság (3 fiú, 3 lány) vidáman indult el egy adventi sörözésre a belga fővárosba. Nem azért, hogy megállítsuk, hiszen megvárt bennünket magától is. Vásárral, télapóval. Nem gondoltam volna, hogy most fogom szóba hoznia a két évvel…

Tovább olvasom

Gondolatolvasás vagy láthatatlanság

Van az az „élethelyzet” amikor két olyan lehetőség közül kell választanod, amelyben nem tudsz egyről a kettőre jutni. De a hétköznapokban minden döntést felelősséggel kell meghozni. Szerencsére akadnak játékos felvetések is. Ebben az ismételten egyre jobban beszűkülő (beszűkített) világban több…

Tovább olvasom

Évértékelő novemberben…

Óhatatlan az időnkénti számvetés. Ha nem is mindig nyíltan vagy látványosan, de mégiscsak „normális”, hogy magunkba nézzünk. A mások értékelése úgyis mindig könnyebb. Próbáljuk meg időnként kívülről látni magunkat! Nem korai ez egy kicsit? Igaz, nem feltétlenül baj az, ha egy kihívás provokatív. Ez…

Tovább olvasom

Karantén babák

Sokan megütköznek azon, hogy a karácsonyi előkészületek egyes üzletláncokban esetenként már októberben megkezdődnek. Az idei év sok mindenben volt speciális. Van az a „terület”, ahol az adventre hangolódás már a tavasszal beindult. Valószínűleg nem én vagyok az első, aki a címbéli szópárt ilyen…

Tovább olvasom

Szelektív hallással a közlekedésben

A technika fejlődésével mindenütt igyekeznek lépést tartani. Különösen fontos ez a közlekedésben. A járművek darabszámának növekedését, és az őket „kiszolgáló személyzet” sokasodásának biztonságát a szemmel és füllel érzékelhető kütyük (is) segítik – már ha hagyjuk. A focinál csak egy dologban van…

Tovább olvasom

Tele van a tököm – fénnyel!

Ismét eljött az a nap, amikor különösebb cenzúra nélkül a világ elé tárható, hogy kinek mekkora van, és az mennyire telített. Nem is kell feltétlenül általánosítani, mindenki leszűkítheti a saját kis világára. Hogy mi ennek az eredete? Talán ilyenkor még a „hülye” szójátékok is könnyebben…

Tovább olvasom

Két szökőkút között Szegeden és Kecskeméten

Az éltető víz sokféle összefüggésben megjelenik a hétköznapjainkban. Időnkét „széria változatban”, pohárban, máskor viszont adódhatnak örömteli, látványos, de erősen félreértelmezhető szituációk is. Abban a „szerencsés” helyzetben vagyok, hogy hetente, de egyes időszakokban naponta, ingázhatok a…

Tovább olvasom

A TV maci születésnapja

Egyáltalán nem vagyok híve a virtuális köszöntéseknek, a facebookon való megemlékezéseknek. Most mégis kivételt teszek, bármekkora ellentéteket szítok ezzel a „közeli” ismerősök körében. Nyilván oka van az „elektronikus távolságtartásnak.” Elsősorban az, hogy nem elég személyes ahhoz, hogy megadja…

Tovább olvasom

Egy hét nyaralás – 100 szóban

Kifejezetten elutasítom az „utálom” szó használatát. Ne mondjuk ezt se emberre, se ételre, de még évszakra sem. Mit kezdjünk akkor az ősszel? Márpedig mindig érdemes pozitívan gondolkodni! Na persze nem oly módon, hogy a fejünket homokba (vagy bármilyen más nyílásba) dugni, hogy a rossz márpedig…

Tovább olvasom
süti beállítások módosítása